132548
Book
In basket
Psychopata / Harold Schechter ; przełożyła Kinga Markiewicz. - Wydanie I. - Poznań : Filia, copyright 2022. - 403, [1] strona ; 21 cm.
Jest rok 1957. Na zdjęciach zaprezentowanych całemu światu widać drobnego mężczyznę z południowego zachodu o krzywym uśmieszku; człowieka, który przez dziesięć lat żył we własnym świecie morderstw i deprawacji. Oto autentyczna i przerażająca historia Eda Geina, zabójcy, którego bestialskie fantazje zainspirowały Alfreda Hitchcocka do nakręcenia „Psychozy”. To także szokujący portret dobrze wychowanego, spokojnego farmera przywiązanego do despotycznej matki, który popełnił serię krwawych i odrażających zbrodni wykraczających poza ludzkie zrozumienie.
Availability:
There are copies available to loan: sygn. 34 (1 egz.)
Notes:
General note
Na okładce podtytuł: Wstrząsająca historia Eda Geina, rzeźnika z Plainfield, którego zbrodnie stały się inspiracją do powstania takich filmów jak Psychoza czy Milczenie owiec.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again